Hakkımda

- MD FACS FTBS - MD FACS FTBS - MD FACS FTBS - MD FACS FTBS

Doç. Dr. Eyüp Murat YILMAZ

1980 yılında İzmir’de doğdum. 2004 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden mezun oldum. Aynı kurumda uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi ve Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanelerinde Genel Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. 2014 yılında yardımcı doçent ve 2018 yılında doçent oldum. Başkent Üniversitesi’nde Prof.Dr Mehmet Haberal ile fellow olarak organ nakli üzerine çalışıp Böbrek nakli sorumlu uzmanı olarak Aydın’da 40 adet organ nakli yaptım.

Bilim Temelinde Geniş Bakış Açısı İle

Kolon, rektum, proktoloji yanısıra kasık ve karın duvarı hastalıkları ve kanser üzerine çalışmalarımı yoğunlaştırdım. Yine makat bölgesinin zorlu, açıklanamayan ve tekrarlayan ağrıları ile pelvik taban hastalıklarının yanısıra karın zarı kanserleri ilgi alanımdır.

2012 yılında Türk Cerrahi Derneği tarafından yapılan sınavda başarılı olarak Türk Cerrahi Yeterlilik Belgesini almaya hak kazandım. Bu şekilde FTBS ( Fellow Turkish Board of Surgery) ünvanını aldım. 2023 yılında bu belgeyi yaptığım ameliyat ve çalışmalarla, resertifike edip yeniledim.

Türk Kolon ve Rektum Derneği tarafından, Kolon ve rektum , ayrıca anüs üzerine yaptığım çalışmalardan ötürü 2021 yılında Türk Kolon ve Rektum Yeterlik Belgesi tarafıma verildi.

American College of Surgeons Derneği tarafından, yaptığım ameliyatlardaki yüksek standart hizmetinden ötürü FACS ( fellow of American College Surgeons) ünvanını aldım.

Ulusal, uluslararası akademik birçok çalışmamın yanı sıra 4 adet tıbbi buluşuma Türk Patent Enstitüsünden onay verilmiştir. Yine birçok kongre ve sempozyumda konuşmacı olarak görev aldım. www.eyupmuratyilmaz.com adresinden ulaşabilirsiniz.

1
Yıllık Tecrübe
1 +
Yayımlanan Makale
5
Ödül
1 +
Patentli Buluş
Video

Sağlığınıza Değer Katmak Adına Bilgilerimi Aktif Olarak Paylaşıyorum

Sertifikalarım

2013

Dikiş Alıcı Alet
2015

Bir Parçalayıcı
2023

Cerrahi Aparat

Laparoskopik Kasık Fıtığı Ameliyatında Kullanım İçin Cerrahi Bir Aparat
2023

Steril Buz Cihazı

Organ Nakillerinde Kullanılan ve Steril Buz İhtiyacını Karşılayan Bir Cihaz

Görevler